صفحه اصلی > هنرمندان > زویا توانگر


  • ::.. زویا توانگر ..::  


  • زویا توانگر


  • پانزدهم آذر ماه در خانواده ای هنر مند و هنر دوست به دنیا آمدم پدرم استاد مهرداد توانگر اولین و بزرگترین استاد و راهنمای من در دوران تحصیل هنر و تدریس بوده است.بعد از گرفتن دیپلم ریاضی در دانشگاه گرافیک خواندم و در دوران فوق لیسانس به رشته نقاشی تغییر رشته دادم و سال 1386 مدرک کارشناسی ارشدم را گرفتم.

    از سن هجده سالگی تاکنون به تدریس طراحی و نقاشی مشغول هستم در ابتدا در کانون پرورشی کودکان آموزش می دادم سپس به جامعه معلولین ایران رفتم و به جانبازان و معلولین حرکتی نقاشی را و حس زیبای هنر را آموزش دادم دورانی پر از تجربه.

    از سال 1380 در موسسه قلم چی تدریس هنر داشتم و در زمینه مبانی هنرهای تجسمی و کارگاه نقاشی دو کتاب تخصصی کنکور هنر تالیف کردم. . درهمان سال  مجوز آموزشگاه تجسمی را با کلی تلاش و همت گرفتم چرا که برای تاسیس آموزشگاه سنم هنوز کم بود.عشق به هنر و نقاشی باعث شد رتبه دوم دانشجویی را در مقطع کارشناسی ارشد به دست بیاورم و تمامی آرزویم این باشد که لایق درس دادن به هنردوستانی باشم که عاشقانه می خواهند یاد بگیرند.از سال 1382 در دانشگاههای مختلف هنری کشور درس داده ام و خود بسیار نیز آموختم.در تمامی این سالها از آثار خود و هنرجویانم هر ساله نمایشگاههای گوناگونی بر پا کردم تا همیشه عشق به هنر زنده بماند. تاسیس نگارخانه تیک تاک  و شرکت در ورک شاپهای گوناگون با مضامین مذهبی و ملی مانند عاشورای حسینی .نیمه شعبان و نوروزو نیز ارائه آثار در جشنواره تجسمی فجر و آزادگان از فعالیتهای جنبی در کنار آموزش بوده است . دو عقیده را از پدرم استاد توانگر به ارث برده ام و به تمامی علاقه مندان می گویم اول بدانید که دانشگاه کارشناس تربیت می کند نه هنرمند و دوم اینکه برای اینکه نقاش خوبی بشویم در هر نوع سبکی که باشد حتی مدرن سعی کنیم ابتدا تکنیک و طراحی خود را قوی کنیم چرا که هنرمندان بزرگی چون سالوادور دالی و پیکاسو و .. که در تاریخ ماندند. از روی ناتوانی در طراحی سبکی جدید کار نکردند....باشد که تمامی هنرمندان و هنردوستان همیشه پاینده باشند.